JAK SIĘ ZAPISAĆ

Odsłony: 5827

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ruszyły zapiosy na wyprawy na rok 2019.

Obecnie są organizowane 2 projekty, jeden to wyprawa na Filipiny  organizowana przez Grzegorza dla kilku osób które z nim lecą około 20 grudnia, oraz wyprawa Koh Rong do Kambodży. Wyprawa z Grzegorzem ma oznaczenie G2019 a wyprawa do Kambodży - Koh Rong 14.01. Układ wyjazdu z Grzegorzem jest bardzo "luźny", bez żadnych ram organizacyjnych, zaplanowanych działań czy organizacji czasu na miejscu. Grzegorz realizuje na Filipinach komercyjny projekt , który będzie go tam absorbował czasowo, grupę którą zamierzał przy okazji zabrać ze sobą, jest z założenia bardzo ograniczona ilościowo.

Wyprawa KohRong jest podzielona na 2 grupy - organizacyjną - lecącą kilka dni wcześniej i główną, która przylecieć ma parę dni później. Z założenia grupa organizacyjna będzie bardziej nastawiona na pewne niedogodności związane z niepełnym przygotowaniem plogistyki dotarcia na miejsce i zakwaterowania. Główny cel to przygotowanie organizacyjne dla grupy głównej. Możliwe że koszt przelotu i dotarcia będzie mniejszy niż grupy głównej, ale też i poziom wysiłku włożony w te działania - większy. Rozpatrujemy różne warianty, które raczej nie są do przeprowadzenia w ramach grupy głównej (np. dłuższy czas podróży, więcej przesiadek, warianty podróży autobusem (kilkaset km). Więcej informacji na forum i proszę zaglądać na stronkę projektu : www.filipiny.bialysaibaba.pl .

Procedura deklarowania chęci wyjazdu na poszczególne wyprawy,  wygląda następująco:

 1. Rejestracja na portalu Wyprawa na Filipiny wchodząc na pozycję menu "Zarejestruj się"  i wypełniamy formularz rejestracyjny i podajemy dane. Te informacje są nam potrzebne aby później mieć możliwość kontaktu z osobami planującymi wspólny wyjazd, a potencjalnym uczestnikom umożliwia dalsze czynności związane ze zgłoszeniem chęci wyjazdu i udziału między innymi w dyskusji na formu. Dalsze działania na portalu wymagają zalogowania, a żeby się zalogować trzeba się zarejestrować. 
 2. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza rejestracyjnego na nasz adres mailowy przysyłany jest specjalny link aktywacyjny, który musimy kliknąć, aby dokończyć proces rejestracji. Jest to drobne zabezpieczenie przez automatami spamowymi, abyśmy później nie mieli problemów z anonimowymi  spamerami i trolami. Brak takiego linku i maila zwrotnego wskazywać może że źle podaliśmy adres mailowy w formularzu rejestracyjnym. Aby móc się zalogować, musimy zaktywować konto przez kliknięcie otrzymanego linka !!!
 3. Dopiero po kliknięciu linka przesłanego zwrotnie na podany w rejestracji adres mailowy nasze konto jest już w pełni zaktywowane i gotowe do działania. Wchodzimy więc na naszą stronkę i klikamy na pozycji Menu - "Zaloguj się". Po otwarciu okienka logowania wpisujemy swoj login i hasło podane przy rejestracji. Po zalogowaniu pojawiają się nam inne możliwości i w niewielkim zakresie możliwe, że zakres oglądanych informacji. Znika w menu górnym pozycja "Zarejestruj się" , pojawia natomiast opcja "Zapisz się".   Klikając bezpośredni w tą pozycję Menu (nie w rozwijającą się pozycję edytuj) - otwiera się formularz zapisu, w którym wybieramy jedną z dostępnych opcji - możliwość zapisu na poszczególne wyprawy. W tym troku na chwilę obecną dostępne są 3 możliwości:
 1. I wybierając jedną z możliwości, deklarujemy swoje preferencje. Formularz ma charakter informacyjny - ma nam pomóc w przygotowaniu się organizacyjnym przebiegu wyprawy na miejscu. Na chwilę obecną jest konieczny aby móc przeszacować zapotrzebowanie na konkretne miejsca noclegowe, możliwości wynajmu skuterów, zrealizowania wspólnych wycieczek w różne atrakcyjne miejsca, w tym połączone z przelotami na inne wyspy czy inne atrakcje na miejscu. Każda wyprawa może być inaczej skonfigurowana i może składać się z różnych elementów składowych, niektóre wersje mogą być tylkoelementem przygotowania listy dla np. zakupu biletów i zawierać będą tylko podstawowe, wymagane informacje..
 2. Po wypełnieniu formularza zapisu na jedną z możliwych wypraw i wysłaniu go, możemy korzystając z możliwości platformy komunikacji zorganizowanehj na www.forum.bialysaibaba.pl  wymieniać się informacjami, komunikować w ramach gruypy współuczestników danej wyprawy, zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi.
 3. Aby uszanować też i nasz czas - ta forma komunikacji jest najbardziej efektywna i mimo początkowych zakłóceń będzie to główny kanał komunikacji. Pytannie każdej osoby będzie widoczne dla wszystkich, jak również tak widoczne będą odpowiedzi. Pozwoli to na oszczędzenie czasu na indywidualne dyskusje, które nie ukrywamy zajmują nam zbyt dużo czasu. Szczególnie dotyczy to rozmów telefonicznych. Dlatego prosimy bardzo o aktywowanie się na forum i tam zadawanie pytań. Jeśli pojawiły by się jakieś sugestie reorganizacji, zmian, pojawienia się nowych wątków, tematów - prosimy to również sygnalizować na forum. Zalogowanie się pozwala na zmianę, edycję danych podanych w formularzu zapisu na wyprawę - modyfikowanie deklarowanych informacji. Docelowo będzie to potrzebne, aby dopasować, uzupełnić dane dla organizacji wyprawy - np termin wylotu i powrotu, deklarację udziału w poszczególnych atrakcjach.
 4. Prosimy śledzić forum - tam będą pojawiały się ważne informacje i dyskusje. Zwracamy uwagę na opcję "subskrybuj" dany wątek czy temat - każdy nowy wpis na forum w danym zakresie będzie sygnalizowany powiadomieniem mailowym. To umożliwi nie przegapienie ważnych informacji lub interesujących nas wątków.
 5. Zgromadzone dane są absolutnie ściśle wykorzystywane tylko i wyłącznie do realizacji projektu i w fazie wstępnej nie wszystkie są potrzebne (nie każdy na początkowym etapie ma paszport czy wyraża chęć na ubezpieczenie). Część tych danych selektywnie i zgodnie z wyrażoną wolą przekazujemy tylko i wyłącznie do instytucji celowych, jak biuro podróży lub bezpośrednio przewoźnicy w celu zakupu biletów, firmy ubezpieczeniowe w celu podpisania polisy, różni przewoźnicy w trakcie realizacji projektu - np. przy przeprawach promowych, lotniczych, autobusowych potrzebne są listy uczestników z datą urodzenia).

 Poniżej skrótowo w punktach informacje przydatne przy rejestracji i zapisywaniu .

 • Aby zapisać się na wycieczkę należy kliknąć na ZAREJESTRUJ SIĘ i wypełnić formularz rejestracji.
 • Po tym dostaniesz maila z potwierdzeniem o zarejestrowaniu
 • Kliknij na link, który dostaniesz w tym mailu celem potwierdzenia maila i aktywowania konta
 • Po rejestracji należy się jeszcze zapisać do systemu projektu, wpisując dane potrzebne do realizacji zadań i wymogów, związane z realizacją wyznaczonych celów - np. do zakupu biletów i wyjazdu będą potrzebne informacje o numerze paszportu i jego daty ważności, do ubezpieczeń - adres i numer pesel data urodzenia, numer telefonu do pilnych kontaktów itp.
 • Aby zapisać się na wycieczkę należy kliknąć na ZALOGUJ SIĘ i wypełnić login i hasło podane podczas rejestracji
 • Po tym pojawi się u góry w menu odnośnik ZAPISZ SIĘ, który kieruje do formularza, na którym można zapisać się na wycieczkę. Klikamy bezpośrednio w ZAPISZ SIĘ
 • Należy zapisywać osoby oddzielnie. Czyli każde wysłanie formularza dodaje nową osobę
 • Można edytować wpisy osobno klikając na podpozycje "EDYCJA  WYCIECZEK" najeżdżając na pozycje ZAPISZ SIĘ
 • W edycji pojawia się 5 nowych pól, które wypełniamy później. Pole DATA WYLOTU i TELEFON NA MIEJSCU. Wypełniamy jeśli już wiemy co wpisać. Tak samo DATA PASZPORTU DO i NUMER PASZPORTU.
 • Usuwaniem wpisów zajmuje się administrator po napisaniu stosownego maila.
 • Zmiany przydziału na poszczególne wyprawy dokonuje administrator, na wniosek osoby zainteresowanej taką zmianą, w miarę możliwości logistycznio-organizacyjnych.
 • O wszelkich zmianach prosimy jak najszybciej powiadomić administrację projektu.
 • Zachęcamy z skorzystania z FORUM

UWAGA!! 

Rejestracja na portalu filipiny.bialysaibaba.pl  nie jest równoznaczna z deklaracją zapisu na tą wyprawę - po zarejestrowaniu logujemy się i wchodzimy w opcję zapisu!!

Jeśli wystąpią jakieś inne problemy i prosimy o kontakt mailowy kolejno na maile : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

pozdrawiamy

ekipa bialysaibaba.pl