Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

images2Wyjazd na Filipiny obejmuje dwie możliwości: pierwszą z nich jest wylot na wyspę Bantyan, drugą - na wyspę Camiguin. Koszt wyprawy zależne są od opcji mieszkania, na jakie się zdecydujecie. Dwuosobowy pokój to koszt około 500-600 złotych, podczas gdy pokoje z własnym telewizorem, klimatyzacją i kuchnią do indywidualnej dyspozycji, to koszt około 1500-2000 tysięcy złotych. Do tego images3doliczyć należy koszt przelotu na miejsce. Kwestie ceny biletów zależne są także od ilości uczestników, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w leczniczej głodówce. Należy pamiętać również o kosztach ubezpieczenia (około 300 złotych).

Uczestnicy wyprawy mają możliwość bycia pod opieką lekarzy, czuwających nad ich stanem zdrowia w trakcie trwania głodówki, uzupełnioną tylko piciem wody kokosowej. Badania zostaną przeprowadzone zarówno przed podjęciem leczniczej głodówki, jak i po jej zakończeniu, a ich wyniki zostaną dokładnie przeanalizowane.

indeksPonad to, cały czas będzie monitorowana kondycja psychiczna uczestników, którzy nie będą mogli narzekać na nudę. Wśród atrakcji z całą pewnością wymienić można wspólne zwiedzanie wyspy, ogniska, wyprawy na targ, a także wspólne przygotowywanie posiłków. Czterdziestodniowa głodówka nie jest bowiem terminem obligatoryjnym, każdy może zdecydować się na skrócenie tego czasu, zgodnie z tym, co podpowiada mu jego własny organizm. Każdy z uczestników liczyć może także na pomoc w doborze diety po zakończeniu głodówki. Kto może wyruszyć? Każdy, kto chce zrobić coś dla siebie i swojego zdrowia. Może to być również turystyczno-urlopowa wyprawa życia.

Możliwe są różne atrakcje turystyczne, zwiedzanie wyspy, wyprawy na inne wyspy, zapoznanie z wielorybami, możliwa wyprawa do wietnamu na zakupy wyrobów tekstylnych I wiele, wiele innych. Zależy to tylko od pomysłoiwości uczestników.

 

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
images images4 images10 images11  

Dla zainteresowanych: wycieczka na wspaniałą wyspę Camiguin.

Wyspa Camiguin jest wyspą wulkaniczną na której jest 7 wulkanów , zimne i gorące źródła , sekretny raj, 3 wodospady , górska rzeka ,niesamowity jeszcze nie zniszczony świat podwodny ( Rafa ). Są też dwie małe wysepki do plażowania oddalone o kilka minut łodzią.

Planowane przez nas wycieczki na tą wyspę organizowane są jako 5-cio dniowe wyprawy na Camiguin. Organizuje je kolega Mario który tam mieszka i jest posiadaczem własnej działki i zamierza wybudować tam ośrodek wypoczynkowy dla odwiedzających.

Mario pomaga też społecznie Grzegorzowi przy organizacji jego dużego projektu - „Głodówka na Filipinach”, na wyspie Bantayan, i od samego początku kiedy to zaprosił go po raz pierwszy na Filipiny co w znacznym stopniu przyczyniło się do jego wyzdrowienia z boreliozy.

Wycieczki Na Camiguin są związane z kosztami organizacji , niestety nie da sie ich inaczej zorganizować ( przelot z Cebu ,hotele, przewodnik , lokalny transport itp. )images14

Mario jako przewodnik po Filipinach w ramach swojego odrębnego projektu organizuje już od kilku lat nie komercyjne indywidualne wyprawy w małych grupach których to program jest do ustalenia - w tym sezonie realizuje takie wyprawy od 15 listopada do 8 kwietnia 2018 także połączone z naturalnymi terapiami jad kobry , masaż ,lokalni szamani , a także głodówką dla zainteresowanych takim profilem ). Jest to doskonała metoda relaksu i oderwania się od otaczającego nas swoimi mackami Systemu.

 

images16Więcej informacji jest na jego stronie podróżniczej filipinytravel.pl. Jest to przedsięwzięcie komercyjne, oparte na działaniach Mario w kwestii zorganizowania pobytu na miejscu, głównie na wyspie Camiguin. Jest to niezależne finansowo i organizacyjnie zorganizowane przedsięwzięcie o tematyce głównie turystycznej, oparte na innych zasadach i organizacji niż organizowana przez Grzegorza "Głodówka na Filipinach". Będziemy się starali wspierać i wzajemnie pomagać, w ramach atrakcji dla zainteresowanych osób z grupy będącej na Bantayan, zorganizowanej przez Grzegorza planujemy wycieczkę na Camiguin, opierając się na wsparciu i opiece Mario. Więcej szczegółów i zapisy na tą formę spędzenia części czasu podczas pobytu na Bantayan, będziemy przedstawiali w późniejszym okresie.

Podkreślamy jeszcze raz, że jest to zupełnie niezależnie zorganizowana impreza turystyczna.

Proponowane terminy na wyjazd organizowany przez Mario w styczniu to 16 styczeń oraz 25 stycznia.

*Edycja i naniesione dodatkowe informacje : Roman Klimczyk

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Pod taki hasłem mamy spotkać się w styczniu 2018 roku, na wyspie Bantyan.

januszkolodziejczyk2MJanusz Kołodziejczyk

Jestem lekarzem z ponad czterdziestoletnią praktyką - położnikiem, ginekologiem, a przez ostatnie ponad dwadzieścia lat, lekarzem rodzin(nym) - omnibusem, a więc lekarzem; dzieci i dorosłych, mężczyzn i kobiet - wszystkich.

Głównie, jestem jednak fascynatem i chyba (po tylu latach) znawcą Medycyny Naturalnej (akupunktury, irydologii, homeopatii, medycyny manualnej, apiterapii, dietetyki, hipnoterapii etc… które zgłębiając - albo sam stosowałem, albo współpracowałem ściśle z najlepszymi ich znawcami, wyrabiając sobie przez dekady zdanie o ich skuteczności i ograniczeniach. Jestem jednym z kreatorów Medycyny Komplementarnej/Zintegrowanej w Polsce.

W 1985 roku, utworzyłem w Koszalinie pierwszy w Polsce profesjonalny Ośrodek Medycyny Naturalnej, skupiający ponad dwadzieścia osób. Organizowałem wtedy spotkania INTEGRACJA (na jedno z nich przyjechało ponad 500 lekarzy), organizowałem szkolenia (np. jedno z pierwszych szkoleń z homeopatii).

Moje wydawnictwo, wydało pierwsze polskie podręczniki; homeopatii (J.Łozwskiego) i akupunktury (M.Szcześniewskiego), a ja byłem redaktorem naczelnym czasopism: AKUPUNKTURA POLSKA i MEDYCYNA NATURALNA.

 

W kręgu moich zainteresowań; były i są GŁODÓWKI LECZNICZE. Jestem ich zdecydowanym zwolennikiem (propagatorem jak i uczestnikiem) i uważam je za jedne z najskuteczniejszych sposobów terapii zachowawczej, oraz profilaktyki zdrowia i urody.

Fizjologia człowieka określa, że głodówka lecznicza, może trwać do około 6. tygodni (koresponduje to z 40. dniami postu Jezusa na pustyni). Planując tak długą głodówkę, należy rozpocząć od zabiegu odrobaczenia.

Po zakończeniu głodówki, powrót do jedzenia powinien być stopniowy i trwać prawie tyle co niejedzenie. Pierwsze pokarmy powinny być pochodzenia roślinnego (warzywa, zboża, owoce), białko wprowadzamy na końcu. Po czterdziestodniowym poście, jedzenie rozpoczynamy od np. przeżuwania i wypluwania suchych skórek od chleba (w czasie całego dnia).

Cokolwiek jemy, starajmy się jeść powoli - bez pośpiechu. Jeżeli jesteśmy zdenerwowani – postarajmy się uspokoić. Jeżeli jest to niemożliwe, to odłóżmy posiłek, do momentu, gdy będziemy mogli przyjąć go w spokoju. Jedzmy starannie gryząc, gdyż pokarm aby zostać przyswojonym musi być rozdrobniony i wymieszany ze śliną. Jeżeli nie rozdrobnimy go zębami w jamie ustnej, to żołądek mimo iż bardzo będzie się starał (na pewno da nam to odczuć) nie dokona tego i sami będziemy winni swojego złego samopoczucia (ptaki, które nie mają zębów, mają mięsiste żołądki i łykają kamienie, by nimi miażdżyć w żołądku połknięty pokarm).

Po głodówce zwykle nie smakuje mięso i jest to dobry czas na odejście od niego - jeżeli nie na zawsze, to każda przerwa w jego spożywaniu, będzie dobrze odebrana przez nasz organizm, bo ludzki przewód pokarmowy, odbiega od tego, jaki mają drapieżniki.

Czytaj więcej:
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zestawienie typów gniazd i rodzajów zasialannia na świecie:

Jeśli wtyczka albo napięcie w kraju docelowym różnią się od polskiego, będzie Ci potrzebny adapter. Abyś nie zginął/nie zginęła w gąszczu wtyczek, przygotowaliśmy przyjazny przewodnik.

Przeróżnych adapterów i konwerterów napięcia jest całe mnóstwo: bezprzewodowe, uniwersalne czy z wejściem USB. Jego rodzaj zależy od Twoich potrzeb. Pamiętaj, żeby zaopatrzyć się w transformator, który zamienia napięcie w bezpieczny sposób – inaczej możesz zniszczyć sobie sprzęt!

Jeśli chodzi o wtyczki, to część głównych typów stosuje się w całych regionach. Europejska wtyczka to najczęściej typ C z rysunku, w Stanach Zjednoczonych, to zazwyczaj typ A. Z kolei w Azji napotkasz na duże zróżnicowanie wtyczek. Sprawdź w poniższej tabeli, jakie wtyczki i jakie napięcie są stosowane w kraju, do którego podróżujesz.

depositphotos 130390106 stock illustration world socket types collection

Czytaj więcej: